Miesiąc: maj 2021

Rowerowe Przygody z Fiberem czas zacząć – 23.05.2021

Długo wyczekiwane, pierwsze w tym roku, Rowerowe Przygody już za nami. Na starcie zgromadziło się ponad 51 uczestników – w tym 15 dzieci w różnym wieku, aby wspólnie, aktywnie spędzić niedzielne popołudnie. Trasa dziś nie była długa ani wymagająca. Udaliśmy się w kierunku Dobroszowa Małego, a potem na działkę naszych klubowych przyjaciół Stefanii i Krzysztofa, by tam zakosztować kiełbaski z ogniska, pysznych ciast i herbaty. Choć pogoda dziś spłatała nam figla – to słońce, to deszcz, a na koniec ucieczka przed nadciągającą burzą, wszyscy wrócili usatysfakcjonowani, co widać było po uśmiechach i dobrych humorach uczestników. Podczas, gdy dorośli rywalizowali w umysłowych zadaniach pt. „Prawo jazdy” – dzieci uczestniczyły w innych grach – a to wszystko podczas krótkich postojów na trasie. Wkrótce wyniki dzisiejszej rywalizacji drużynowej. A poniżej załączamy kilka zdjęć z dzisiejszego pięknego dnia. Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia następnym razem! więcej fotek w Galerii Fibera https://www.facebook.com/media/set/…

RUNDA 1

Rozpoczęła się kolejna rywalizacja w Rowerowych Przygód z Fiberem. Zasady konkursu obowiązują praktycznie takie jak w ubiegłym sezonie z tym, że utworzyliśmy tylko 3 drużyny: czerwoną, zieloną i niebieską. W każdej drużynie są dwie opiekunki, które będą nadzorować rozwiązywanie zadań przez swoją grupę. W tym roku przewidujemy 5 lub ewentualnie 6 rund Rowerowych Przygód. Każda runda będzie poświęcona innej tematyce. Dzisiaj tematem przewodnim konkursu o nazwie PRAWO JAZDY były przepisy ruchu drogowego a dokładnie znaki drogowe, które cykliści musieli odgadnąć. Na postojach w czasie odpoczynku były przeprowadzane 4 konkurencje, których przebieg opisujemy poniżej. Punktacja za wygranie konkurencji będzie następująca i obowiązywać we wszystkich rundach: 1m – 4 pkt, 2m – 2 pkt, 3m – 1 pkt. Po zsumowaniu punktów z czterech konkurencji będzie wyłoniona klasyfikacja całej rundy, która także w ten sam sposób będzie punktowana czyli: 4, 2 i 1 pkt.

KONKURENCJA 1 – ZNAKI OTRZEGAWCZE

Podczas pierwszej konkurencji opiekunowie dostali od prowadzącego Romana listę z nazwami wszystkich znaków ostrzegawczych oraz planszę z ponumerowanymi losowo tymi znakami. Zadaniem drużyny było prawidłowe dopasowanie znaku do opisu. Po kilkunastu minutach jako pierwsza zgłosiła wykonanie zadania drużyna niebieska, która jak się później okazało zrobiła to prawidłowo (Prawidłowe odpowiedzi były sprawdzane na spotkaniu integracyjnym po zakończonych konkurencjach). Jako druga zgłosiła się grupa czerwona a trzecia grupa zielona. Wszystkie grupy to zadanie wykonały prawidłowo a o kolejności decydowała szybkość wykonania zadania.

Punktacja:

1 m. – Grupa Niebieska – 4 pkt

2 m. – grupa czerwona – 2 pkt

3 m. – grupa zielona – 1 pkt

 

KONKURENCJA 2 – ZNAKI ZAKAZU

Podczas drugiej konkurencji, która obejmowała Znaki Zakazu pierwsza gotowość wykonania zadania zgłosiła grupa czerwona i ona też tę konkurencje wygrała wykonując ją bezbłędnie. Jako druga zgłosiła się grupa zielona jednakże popełniając jeden błąd została zepchnięta na trzecie miejsce ustępując grupie niebieskiej, która to zadanie wykonała bezbłędnie.

Punktacja:

1 m. – grupa czerwona – 4 pkt

2 m. – Grupa Niebieska – 2 pkt

3 m. – grupa zielona – 1 pkt

 

KONKURENCJA 3 – ZNAKI ZAKAZU

W trzeciej konkurencji, w której uczestnicy odgadywali znaki nakazu kolejność zgłoszenia odpowiadała kolejności grup zajętych w tej konkurencji.

Najszybciej i bezbłędnie wykonała zadanie ponownie grupa czerwona, także bezbłędnie a ciut wolniej wykonała to zadanie grupa niebieska a trzecie miejsce z z dwoma błędami zajęła grupa zielona.

Punktacja:

1 m. – grupa czerwona – 4 pkt

2 m. – Grupa Niebieska – 2 pkt

3 m. – grupa zielona – 1 pkt

 

KONKURENCJA 4 – ZNAKI INFORMACYJNE

W czwartej konkurencji, W której do rozwiązania były Znaki Informacyjne do roboty wzięła się grupa Zielona, która wykonała to zadanie najszybciej i bezbłędnie. Po raz kolejny bezbłędnie wykonała to zadanie grupa czerwona i to jej przypadło drugie miejsce. Najwolniej to zadanie wykonała grupa niebieska, która do tej konkurencji wykonywała zadania bezbłędnie, jednakże tutaj popełnili aż trzy błędy i to im przypadło trzecie miejsce.

Punktacja:

1 m. – grupa zielona – 4 pkt

2 m. – grupa czerwona – 2 pkt

3 m. – Grupa Niebieska – 1 pkt

Po zsumowaniu punktów z czterech konkurencji najlepsza okazała się grupa czerwona uzyskując 12 pkt przed niebieską 9 pkt i zieloną 7 pkt.

Zatem do klasyfikacji ogólnej drużyny otrzymują

1m grupa czerwona – 4 pkt  (12 punktów – 2,4,4,2)

2m grupa niebieska – 2 pkt (9 punktów – 4,2,2,1)

3m grupa zielona – 1 pkt. (7 punktów – 1,1,1,4)

 

Oglądając rywalizacje drużyn w poszczególnych konkurencjach zadziwiała mnie szybkość i poprawność wykonywanych zadań. Na ponad 150 pytań w sumie uczestnicy popełnili tylko 6 błędów co uważam za świetny wynik. Przygotowując ten konkurs poświeciłem kilkanaście godzin na opracowanie pytań a uczestnicy wykonali to zadanie w ok 20 minut. Najważniejsza jednak była zabawa i chęć uczestnictwa w tak zwariowanych konkursach.

XXIII Indywidualne Mistrzostwa Skrzatów i Żaków w tenisie stołowym – 22.05.2021

Hala w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowogrodzie Bobrzańskim gościła zawodników XXIII Indywidualnych Mistrzostw Skrzatów i Żaków w tenisie stołowym.
W sobotnie przedpołudnie po długiej przerwie rozegrano pierwszy od dłuższego czasu turniej tenisa stołowego. W zawodach udział wzięli ponad 70 zawodników i zawodniczek z 9 klubów w tym 7 tenisistów reprezentowało gospodarzy. Nasza reprezentacja dzielnie walczyła zdobywając razem w sumie 6 medali. Zawody były przeprowadzone w ścisłym reżimie sanitarnym bez udziału publiczności co nie spodobało się licznym rodzicom przyszłym kibicować swoim milusińskim. Nam tez z tego powodu było bardzo przykro ale niestety takie były wymogi a My musieliśmy ich przestrzegać.Liczne grono osób pomagających w przygotowaniach a także już podczas samego turnieju gdzie były te osoby pomocne przy sędziowaniu przyczyniło się do wysokiego poziomu organizacyjnego, który jak zawsze staramy się utrzymać. Jak zawsze Burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego objął patronat nad imprezą przez co mogliśmy uhonorować każdego uczestnika i uczestniczkę turnieju pamiątkową statuetką. Sam turniej został sprawnie prowadzony przez sędziów przybyłych z Okręgowego Związku w tym samego prezesa okręgowego Związku. Tak się złożyło, że prezes związku Ryszard Kulczycki w dniu rozegrania turnieju obchodził wspaniałą 80 rocznicę urodzin o czym zarząd Fibera nie zapomniał wręczając jubilatowi kosz pełen słodyczy, pamiątkową statuetkę oraz okolicznościowy dyplom. Ze strony sportowej turniej też wypadł wyśmienicie.

Cała kadra Fibera spisała się na medal.
Najcenniejszy medal za 3 miejsce zdobyła Laura Marcinkiewicz, ponieważ daje on awans na Mistrzostwa Polski żaków, które już za tydzień odbędą się w Ostródzie.
Złote medale w grze deblowej żaków zdobyły Ola Mierzwiak i Laura Marcinkiewicz pokonując po drodze wyżej sklasyfikowane drużyny ze Słońska i Gorzowa.
Kolejne 3 medale zdobyły nasze najmłodsze zawodniczki w kategorii skrzatek. Srebrny medal zdobyła debiutantka Klaudia Sawicka, która w finale przegrała w piątym secie 9:11 z M.Jasińską (ZKS Drzonków). Dwa brązowe medale za 3 miejsce zdobyły Lena i Maja Pasierskie.
Nasz dorobek medalowy powiększyli Piotr Kopania i Filip Babiak, którzy w grze deblowej zdobyli brązowe medale.
Zarówno oni, jak i Ola indywidualnie znaleźli się tuż za strefą medalową.

Ogólnie należy uznać że te mistrzostwa były dla nas udane. Organizacja tez była na medal za co podziękowania kierujemy do Burmistrza Nowogrodu Bobrzańskiego, pań Dyrektor z Ośrodka Kultury i Szkoły Podstawowej nr 2 oraz osobom w tym członkom Fibera za pomoc przy organizacji turnieju.

Indywidualne Mistrzostwa Polski młodzików w tenisie stołowym. 16.05.2021

16 maja w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików w tenisie stołowym.
W zawodach startowało 64 najlepszych zawodników z całego kraju wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach wojewódzkich.
Wśród nich znalazł się zawodnik FIBERA Nowogród Bobrzański Oliwier Babiak.
Turniej rozgrywany systemem pucharowym nie sprzyjał naszemu zawodnikowi, ponieważ już w pierwszym pojedynku musiał się mierzyć z turniejową „1” Aleksem Pakułą (Bogoria Grodzisk Maz.). Niestety nasz zawodnik nie sprostał przeciwnikowi, ale sam udział w turnieju tej rangi to duże wyróżnienie dla zawodnika i wspaniała przygoda.

Grand Prix Żaków – 7-9 .05. 2021 Kraków

Od piątku do niedzieli w Krakowie odbył się turniej Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym.
W zawodach startowało 64 najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach wojewódzkich.
W turnieju wzięło udział dwoje zawodników FIBERA Nowogród Bobrzański : Laura Marcinkiewicz i Oliwier Babiak.
Sam udział był wspaniałą nagrodą za kilka lat treningów. Po wielu emocjonujących meczach lepiej w zawodach zaprezentował się Filip, który zajął 25 miejsce w wśród chłopców, natomiast Laura została sklasyfikowana na 57 miejscu.
Zawody w stolicy Małopolski były jedynymi z cyklu Grand Prix Polski do lat 11 w tym sezonie. Teraz przed najlepszymi żakami i żaczkami Mistrzostwa Polski, które w ostatni weekend maja zostaną rozegrane w Ostródzie.  Kwalifikację z listy krajowej (32 najlepszych zawodników z Polski) zdobył Oliwier Babiak. Natomiast Laura i pozostali zawodnicy Fibera będą swojej szansy szukać w Mistrzostwach Województwa, która już 22 maja odbędą się w Nowogrodzie Bobrzańskim.