O nas

Stowarzyszefibernie „FIBER” powstało w sierpniu 2014 roku. Od tego momentu minął już ponad rok, a był to bardzo pracowity rok. Pomimo, że od 2010 roku działała aktywnie i nadal działa pod naszym przewodnictwem Nowogrodzka Liga Tenisa Stołowego to dopiero powstanie stowarzyszenia ukazało pełną gamę naszych możliwości. Oprócz zajęć tenisa stołowego, organizowaliśmy także zajęcia Nordic Walking, rajdy rowerowe „Rowerem z Fiberem”. Dla dzieci przeprowadziliśmy zawody latawcowe a przede wszystkim organizowaliśmy i uczestniczyliśmy we współorganizacji różnych Festynów. Najważniejszą taką imprezą był Parafialny Festyn Rodzinny, który w tym roku był zorganizowany po raz drugi a po raz pierwszy przez nasze stowarzyszenie. Podczas Festynu przeprowadziliśmy kilka różnego rodzaju konkursów takich jak: Masz Minutę, Krzyżówka, Quiz parafialny czy konkurs drużynowy PARAFIADA. Włączamy się aktywnie we wszystkie formy rozrywki jakie są organizowane na terenie naszej gminy. W wakacje z „Grami Fibera” odwiedziliśmy 9 wiosek naszej gminy gdzie dostarczaliśmy rozrywkę dla dzieci i dorosłych. Podczas Gminnych dożynek członkowie naszego stowarzyszenia przeprowadzili konkurs p.n. sportowe rywalizacje dożynkowe” składający się z 7 konkurencji. Od października do marca każdego roku  przeprowadzane są rozgrywki oraz turnieje tenisa stołowego. W tym roku powstała sekcja tenisa stołowego, której dwie drużyny uczestniczą w oficjalnych rozgrywkach państwowych.

 Plany mamy ambitne, naszym celem jest rozpropagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia począwszy od dzieci  a skończywszy na osobach w kwiecie wieku.

Do stowarzyszenia zapisało się jak dotąd ponad 40 osób, Czekamy na kolejne osoby. Osoby kreatywne z pomysłami, którym nie obca jest dobra zabawa. Nudzisz się w domu, nie masz co robić przyjdź i zobacz jak się bawimy.

Zapewniam Was wszystkich to jest lepsze od siedzenia przed telewizorem.

W  stowarzyszeniu działamy  na zasadzie dobrowolności, każdy robi tyle na ile chce, ile może i  na ile może poświęcić swój czas a jeżeli masz fajny pomysł to MY pomożemy go zrealizować.

Celem Stowarzyszenia jest propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu, poszukiwanie pasji życiowych oraz dróg rozwoju osobistego – a więc to stowarzyszenie jest dla CIEBIE.