Sportowy Turniej Klas 1-3 w SP 1 – 08.06.2022 r.

Wraz z panią Marzeną Jermakowicz, która była koordynatorem projektu przeprowadziliśmy pierwszy Turniej Klas 1-3 w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowogrodzie Bobrzańskim.
W środowy poranek zawitaliśmy do szkoły proponując dzieciom moc logiczno-ruchowych wyzwań. Spotkanie zaczęło się od gier planszowych w klasach w poszczególnych klasach gdzie dzieci poznawały tajniki podstawowych gier planszowych, mamy nadzieję że dzieci połknęły bakcyla i coraz więcej będą rozgrywać partie przy grach planszowych nie tylko w szkole ale i w domu. Po 45 minutowej umysłowej rozgrzewce dzieci wraz z wychowawczyniami przybyły w komplecie na salę gimnastyczną, gdzie miał rozegrać się sportowo-sprawnościowy turniej klas. Ciekawe konkurencje
(w sumie było ich 11) porwały dzieci totalnie. Dzieci mogły się wybiegać, podrzucać, pokulać, układać, przenosić i wykonać jeszcze wiele innych czynności w poszczególnych konkurencjach.Rywalizacja rozgrywała się pomiędzy czterema zespołami, które tworzyły poszczególne klasy z tym że klasy trzecie A i B utworzyły jedną drużynę. Prowadzenie po poszczególnych konkurencjach co rusz się zmieniało jednak po ostatniej konkurencji najlepszą okazała się klasa 1B, która dowodziła pani Ewa.Drugie miejsce zajęły dzieci z klasy 2A a trzecie ex aequo klasy 1a i klasy 3AB. Całość imprezy zwieńczona została przyznaniem nagród, statuetek i dyplomów. Dzieci pożegnały  nas uśmiechem i oklaskami, a wdzięczność wyraziły w wymalowanej od serca laurce, którą na ręce prezesa wręczyły na zakończenie I Turnieju Klas 1-3.
Podsumowując można by rzec że ten turniej to strzał w dziesiątkę . Dzieci spragnione sa ruchu, rywalizacji i zabawy a taką próbowaliśmy im przedstawić. Mamy nadzieje że się udało sądząc po radości i uśmiechach na twarzach dzieci. Rozgrywki toczyły pod czujnym okiem prezesa stowarzyszenia i pomysłodawcy konkurencji Romana Mączkowskiego, którego wpierali niezawodni: Stasiu Droszczak oraz Ania i Piotr Mączkowscy.

Klasyfikacja:

1. Klasa 1B – wychowawczyni – Ewa Długosz – 21 punktów

2. Klasa 2A – wychowawczyni – Marzena Jermakowicz – 18 punktów

3. Klasa 1A – wychowawczyni – Małgorzata Tomczyk – 17 punktów

Klasa 3A – wychowawczyni – Danuta Górna – 17 punktów

    Klasa 3B – wychowawczyni – Bożena Kapusta – 17 punktów