SC Polonia Hannover w Nowogrodzie Bobrzańskim 3-6.06.2022

No i doczekaliśmy się nareszcie kolejnej wizyty S.C. Polonii Hannover w Nowogrodzie. Po długich ustaleniach i czasie gdy panowała pandemia można było nareszcie spotkać się. Pobyt gości z Hannoveru zaplanowany był na cztery dni od piątku 3 czerwca do poniedziałku 6 czerwca. Oczywiście w tym czasie nie pozwoliliśmy się nudzić bowiem zaplanowaliśmy wiele atrakcji.

DZIEŃ ! 3.06.2022.

Powitaliśmy gości przy Ośrodku Kultury i wspólnie udaliśmy do Przystani Baseny, gdzie nasi gości mieli zapewnione zakwaterowania. Po obiedzie o godz. 17.00 zaplanowaliśmy pierwsze starcie pomiędzy naszymi ZESPOŁAMI. Po rozegraniu 43 pojedynków minimalnie lepsi okazali się goście wygrywając 22:21. W Polonii Hannover wystąpiło 6 zawodników natomiast w Fiberze 8 tenisistów stołowych. „Poloniści” nie dość, że mieli w sowim składzie dobrych zawodników to jeszcze mieli zapewniony doping pozostałej części ekipy z panią prezes S.C. Polonia na czele. Ok godziny 20.00 nastąpiło drugie spotkanie tym razem przy biesiadnym stoliku, bowiem w porze kolacji przygotowaliśmy spotkanie integracyjne przy ognisku i wyrobach grillowanych. Jak zawsze było wesoło, nie zabrakło gitary i śpiewów a także rozmów i wspomnień z poprzednich spotkań. W takiej atmosferze przed północą rozstaliśmy się z przyjacielami z Hannoveru bowiem trzeba było odpocząć i nabrać sił na kolejne dni pobytu.

DZIEŃ 2  – 4.06.2022.

O godz. 10.00 rozpoczął się Rajd Polsko niemiecki w których sześciu aktywnych „polonusów” wzięło udział pokonując ponad 25 km trasę. W czasie rajdu nasi gości nawiązali wiele znajomości z innymi uczestnikami rajdu a przy okazji mogli też poznać urodzie i dziewicze zakątki naszej gminy. Program rajdu przewidywał wizytę z winnicy Marcus, gdzie wszyscy uczestnicy mogli wysłuchać historię winnicy a także dowiedzieć się o sposobie wyrobu wina. Nie mogło zabraknąć oczywiście degustacji wina i miejscowych wyrobów. Rajd zakończyliśmy wspólnym obiadem ze wszystkimi uczestnikami rajdu. W czasie spotkania organizatorzy przeprowadzili konkurs z nagrodami, podczas którego dwóch Hannoverczyków wygrało kaski rowerowe. Szczęśliwi całą ekipą goście udali się na krótki odpoczynek by na godz. 18.30 zjawić się na Sali czerwonej na uroczystej kolacji, w której uczestniczyli także członkowie Fibera, którzy pomagali w organizacji całego pobytu gości. Jak zawsze scenariusz takich spotkań nie mógł być inny. Zawsze podczas takich spotkań jest bardzo wesoło i radośnie a atmosfera panująca wśód biesiadników umożliwiała pełną integracją. Przed północą po omówieniu co było i co jeszcze będzie zmęczeni, ale szczęśliwi udali się na nocny odpoczynek.

DZIEŃ 3 – 5.06.2022

Ten dzień nasi goście rozpoczęli oczywiście śniadaniem, ale już o 9.30 został podstawiony BUS, który zawiózł ich na spływ kajakowy. Z ramienia Fibera kroku dotrzymywali Marlena i Staszek, którzy byli dobrymi przewodnika w wodnej podróży. Błogość i piękna pogoda zauroczyła naszych gości, bowiem zaraz po wyjściu z kajaków oświadczyli, że następnym razem na pewno powtórzą tą wspaniałą przygodę na wodzie. Po tak wspaniałej przygodzie należał się dobry obiad i taki mogli skosztować na czerwonej Sali w Ośrodku Kultury a serwowany i w całości przygotowany przez niezawodną Anię. Niedzielne popołudnie to mecz rewanżowy w tenisa stołowego, który odbył się na Sali w SP 1. Tym razem nasza ekipa została wzmocniona przez Krzysia Zapotocznego i Marka Janusza co przyniosło zwycięstwo 21:18. O meczu wszyscy mogli porozmawiać przy pożegnalnej kolacji, która także została zaserwowana w Ośrodku Kultury. Podczas kolacji prezes stowarzyszenia podziękował gościom za przybycie wręczając zawodnikom pamiątkowe statuetki i dyplomy a wszystkim gościom drobne upominki. Także pani prezes S.C. Polonia Hannover podziękowała na ręce prezesa za wspaniałą gościnę i bogaty program pobytu w Nowogrodzie Bobrzańskim. Jak zawsze spotkanie obfitowało w dużą dawkę humoru, śmiechu i dobrej zabawy. Uroczysta kolacja zakończyła o godz. 23.00 po czym goście udali się do miejsca noclegu tzn. na Przystań Baseny.

DZIEŃ 4 – 06.06.2022

Ostatni dzień pobytu przewidywał wizytę w Urzędzie Miasta, na którą to zaprosił Burmistrz Miasta Paweł Mierzwiak. Na spotkaniu goście w samych superlatywach wspomina kończący się pobyt w naszym mieście, ale także i dyskutowaliśmy nad dalszą formą współpracy pomiędzy naszymi klubami. Podczas spotkania kierownik drużyny gości Marek Majewski jeszcze raz podziękował tym razem Burmistrzowi za udany pobyt i piękne wspomnienia jakie będą towarzyszyć po powrocie do Hannoveru. Burmistrz także był bardzo zadowolony z przyjazdu Hannoverczyków do Nowogrodu i owocnej czteroletniej współpracy pomiędzy naszymi ośrodkami, wręczając na pamiątkę naszym gościom upominki. Gościna została zakończona wspólnym obiadem, po którym 9 osobowa ekipa z Hannoveru udała się w 460 kilometrową drogę powrotna do swoich domów.