Rowerowe Przygody z Fiberem – runda 2 – 5.07.2020

5 lipca po raz drugi wystartowały ROWEROWE PRZYGODY z FIBEREM. Jak wiadomo na postojach podczas rajdu uczestnicy rozwiązują zadania a temat niedzielnego konkursu brzmiał ZNASZ LI TEN KRAJ. Trasa rajdu była krótka, bowiem wynosiła tylko 20 km a wiodła przede wszystkim ścieżkami i drogami wzdłuż Bobru do Gorzupi i z powrotem. Rowerzyści (w sumie 57 osób) poruszali się w zwartej grupie w dość wolnym tempie a to ze względu na udział dzieci, których zjawiło się 23 chłopców i dziewczynek. Dla nich też organizatorzy przygotowali na postojach konkurencje sportowo-sprawnościowe. W czasie rajdu uczestnicy mieli cztery postoje, na których oprócz odpoczynku i rozwiązywania zadań mogli uzupełnić płyny. Po 3-godzinnych zmaganiach uczestnicy dojechali do ostatniego punktu postoju, gdzie organizatorzy uraczyli rajdowiczów kiełbaskami z rożna. Za nim jednak przystąpili do konsumpcji musieli rozwiązać ostatnie czwarte zadanie. O konkursowej rywalizacji dorosłych piszemy poniżej natomiast należy zaznaczyć spora grupka dzieci świetnie się bawiła przy grach Fibera przez co rodzice i opiekunowie mogli trochę odetchnąć od swych pociech. W nagrodę za fajną zabawę każde dziecko otrzymało drobny upominek a także lizakowe słodycze.

ROWEROWE PRZYGODY z FIBEREM – RUNDA 2.

W niedzielne popołudnie odbyła się druga runda cyklu, który ma celu połączenie jazdy rowerem z wiedzą ogólną uczestników rowerowych przygód. Na postojach odbyły się 4 konkursy na temat wiedzy Polsce. Temat konkursu ZNASZ LI TEN KRAJ.
Konkurencja nr 1 – GDZIE TO JEST

W pierwszej konkurencji uczestnicy mieli za zadanie wskazać miasta w jakich znajdują się odpowiednie zabytki lub obiekty.. Tutaj dwie ekipy zadanie to wykonały bezbłędnie a o zwycięstwie i kolejnych miejscach w tej konkurencji zadecydował szybszy czas wykonania zadania.

1 m GRUPA CZERWONA – 4 pkt (25)
2 m GRUPA  ZIELONA- 3 pkt (25)
3 m GRUPA ŻÓŁTA – 2 pkt (23)
4 m GRUPA NIEBIESKA – 1 pkt (20)

Konkurencja nr 2 – PŁYNIE RZEKA PŁYNIE PO POLSKIEJ KRAINIE

W tej konkurencji nie było już tak łatwo jak w pierwszej . Świadczyć o tym może fakt, że żadnej drużynie nie udało się prawidłowo zaznaczyć prawidłowych odpowiedzi. W podanej tabelce było podane nazwiska 50 posłów i senatorów. Zadaniem uczestników było wskazać wskazanie miasta przez które płynie dana rzeka. Takich rzek i miast było po 50 a najlepiej z parowały ponownie grupa Zielona i Czerwona. Najszybciej to zadanie wykonała grupa CZERWONA i ich przypadło zwycięstwo w tej konkurencji. Trzecie miejsce zajęła grupa NIEBIESKA uzyskując 38 poprawnych odpowiedzi a czwarte grupa ŻÓŁTA z 34 pkt dobrymi odpowiedziami.

1 m GRUPA CZERWONA – 4 pkt (48)
2 m GRUPA ZIELONA – 3 pkt (48)
3 m GRUPA NIEBIESKA  – 2 pkt (38)
4 m GRUPA ŻÓŁTA- 1 pkt (34)

Konkurencja nr 3 – MORZE, GÓRY czy MAZURY

W trzeciej konkurencji drużyny musiały spośród 45 miast z Ośrodkami wypoczynkowymi wskazać w jakim regionie się znajdują a miały do dyspozycji trzy: Morze, Góry i Mazury. Tym razem najlepiej w tym zadaniu poradzili sobie „ZIELONI” popełniając tylko jeden błąd. W nagrodę za najlepszy wynik otrzymali 4 punkty do klasyfikacji tej rundy. Dwa błędy popełnili „CZERWONI” i to oni zajęli drugie miejsce ale tylko przez to, ze szybciej rozwiązali to zadanie, bowiem dwa błędy popełnili także ŻÓŁCI”, którym przyznano za 3 miejsce 2 pkt. Cztery popełnione błędy uplasowały  „NIEBIESKICH na czwartym miejscu.

1 m GRUPA ZIELONA – 4 pkt (44)
2 m GRUPA CZERWONA – 3 pkt (43)
3 m GRUPA ŻÓŁTA – 2 pkt (43)
4 m GRUPA NIEBIESKA – 1 pkt (41)

Konkurencja nr 4 – JEDZIEMY W GÓRY

Czwarta konkurencja była była chyba najtrudniejsza bowiem uczestnicy musieli odgadnąć jakie góry znajdują się w odpowiednim paśmie górskim. Po raz trzeci najlepsza okazała grupa CZERWONA, bowiem popełniła tylko dwa błędy i za pierwsze miejsce otrzymała 4 pkt. Grupa NIEBIESKA popełniając 5 błędów uplasowała się na drugim miejscu, i zasłużenie zdobyła w tej konkurencji 3 pkt. Na trzecim miejscu uplasowała się grupa ZIELONA  zdobywając ta samą ilość poprawnych  odpowiedzi co grupa ŻŁÓTA, jednakże byli szybci od swoich rywali i to im przypadły 2 pkt.

1 m GRUPA CZERWONA – 1 pkt (48)
2 m GRUPA NIEBIESKA – 2 pkt (45)
3 m GRUPA ZIELONA – 4 pkt (44)
4 m GRUPA GRUPA ŻÓŁTA – 3 pkt (44)

Za pierwsze miejsce w każdej konkurencji grupa mogła otrzymać 4 pkt za drugie 3 pkt za trzecie 2 pkt i za 4 miejsce 1 pkt. Po podsumowaniu wyników z czterech konkurencji zwyciężyła grupa zielona uzyskują 15 pkt, na drugim miejscu uplasowała się grupa czerwona z 11 pkt na trzecim żółta z 8 pkt i na czwartym niebieska, który zdobyła 6 pkt.

Do klasyfikacji Ogólnej, w której kolejność jest taka sama jak w pierwszej rundzie drużyny otrzymały odpowiednio 4,3,2 i 1 pkt w zależności od zajętego miejsca.

Klasyfikacja 2 rundy przedstawia się następująco:.

1 m GRUPA CZERWONA – 15 pkt (4,4,3,4)
2 m GRUPA  ZIELONA- 12 pkt (3,3,4,2)
3 m GRUPA NIEBIESKA – 7 pkt (1,2,1,3)
4 m GRUPA  ŻÓŁTA- 6 pkt (2,1,2,1)

Po dwóch rundach
RUNDA suma
1 2 3 4 5
1 ZIELONA 4  3        7
2 CZERWONA 3  4        7
3 ŻÓŁTA 2  1        3
4 NIEBIESKA 1  2        3

 

Komentowanie wyłączone.