ROWEROWE PRZYGODY z FIBEREM – runda 1 – 07.06.2020

Pierwszy wspólny rajd rowerowy organizowany przez stowarzyszenie FIBER zgromadził na placu przy Ośrodku Kultury 50 uczestników starszych i młodszych. Dotychczas odbyły się cztery rajdy jednak z powodu obostrzeń uczestnicy rajdów jeździli po wyznaczonej trasie osobno w małych rodzinnych grupach. Tym razem mogliśmy już pojechać razem. W tym roku w ramach projektu realizowane przez nasze stowarzyszenie p.n. Zdrowo i Sportowo z Fiberem” planowane jest przeprowadzenie ośmiu rajdów i tyle tez zamierzamy zorganizować. Rajdy odbędą w dwóch cyklach. Pierwszy to ROWEREM z FIBEREM, w którym to będziemy zwiedzać popularne i ciekawe miejsca w naszej gminie, natomiast drugi, który właśnie zapoczątkowaliśmy nazywać się będzie ROWEROWE PRZYGODY z FIBEREM. Trasa rajdu była krótka, bowiem wynosiła tylko 20 km a wiodła przede wszystkim ścieżkami i drogami po byłej fabryce amunicji. Rowerzyści poruszali się w zwartej grupie w dość wolnym tempie a to ze względu na udział dzieci. Pierwszy postój został zaplanowany na placu przy ruinach remizy, gdzie rozegrano pierwszą konkurencję Po odpoczynku udaliśmy na miejsce kolejnej konkurencji, która została rozegrana na strzelnicy. Do trzeciego miejsca postoju trzeba było przejechać ponad 5 km a wyznaczona była na krzyżówce przy byłej osadzie Nowej Wsi. Stamtąd udaliśmy z powrotem zajeżdżając na „silosy”. Po rozegraniu ostatniej konkurencji udaliśmy już prosto na szkolny plac gdzie było przygotowane spotkanie integracyjne z ogniskiem. Niestety w drodze powrotnej wydarzył się przykry upadek, w którym jedna z uczestniczek doznała kontuzji i musiała udać się do szpitala. Reszta uczestników spotkała się przy ognisku i pieczonych kiełbaskach (jeszcze nie wyborczych), gdzie uczestnicy poznali prawidłowe odpowiedzi poszczególnych konkurencji.

 

ROWEROWE PRZYGODY z FIBEREM rozpoczęte. W niedzielne popołudnie odbyła się pierwsza runda cyklu, który ma celu połączenie jazdy rowerem z wiedzą ogólną uczestników rowerowych przygód. Na postojach odbyły się 4 konkursy na temat wiedzy o polskim parlamencie. Dzisiaj tylko wyniki a relacja i szczegółowe wyniki jutro.
1 m GRUPA ZIELONA – 15 pkt (4,4,3,4)
2 m GRUPA CZERWONA – 11 pkt (3,4,3,1)
3 m GRUPA ŻÓŁTA – 8 pkt (2,2,1,3)
4 m GRUPA NIEBIESKA – 6 pkt (1,1,2,2)

Konkurencja nr 1 – KTO NAMI RZĄDZI

W pierwszej konkurencji uczestnicy mieli za zadanie dopasować nazwiska 15 liderów polskich partii, które mają swoich przedstawicieli w polskim Parlamencie do nazw tych partii, którymi przewodniczą. Tutaj wszystkie ekipy zadanie to wykonały bezbłędnie a o zwycięstwie i kolejnych miejscach w tej konkurencji zadecydował szybszy czas wykonania zadania.

1 m GRUPA ZIELONA – 4 pkt (15)
2 m GRUPA CZERWONA – 3 pkt (15)
3 m GRUPA ŻÓŁTA – 2 pkt (15)
4 m GRUPA NIEBIESKA – 1 pkt (15)

Konkurencja nr 2 – SEJM czy SENAT

W tej konkurencji nie było już tak łatwo jak w pierwszy. Świadczyć o tym może fakt, że żadnej drużynie nie udało się prawidłowo zaznaczyć prawidłowych odpowiedzi. W podanej tabelce było podane nazwiska 50 posłów i senatorów. Zadaniem uczestników było zaznaczyć czy dany parlamentarzysta ma mandat poselski czy też senatorski. Najszybciej to zadanie wykonała grupa ZIELONA jednak to nie oni zostali zwycięzcami. Najmniej błędów (3) popełniła grupa CZERWONA i zdobywając 47 pkt wygrała tą konkurencję. Wspomniani Zieloni zajęli drugie miejsce z 45 pkt a trzecie grupa żółta 42 pkt natomiast czwarte grupa niebieska 35 pkt.

1 m GRUPA CZERWONA – 4 pkt (47)
2 m GRUPA ZIELONA – 3 pkt (45)
3 m GRUPA ŻÓŁTA – 2 pkt (42)
4 m GRUPA NIEBIESKA – 1 pkt (36)

 

Konkurencja nr 3 – KOALICJA czy OPOZYCJA

Trzecia konkurencja była bardzo podobna do drugiej z tym, że uczestnicy musieli zaznaczyć pośród 50 posłów i senatorów, kto należy do KOALICJI a kto do OPOZYCJI. W tym zadaniu poszło dwóm drużynom o wiele lepiej bowiem bezbłędnie wykonały to zadanie. O pierwszym miejscu grupy Zielonej zadecydował ponownie krótszy czas wykonania zadania. Grupa Czerwonych musiała zadowolić się drugim miejscem. O trzecim i czwartym miejscu w tej konkurencji zadecydował ponownie krótszy czas wykonania zadania bowiem grupa niebieska i żółta popełniły po dwa błędy a szybszymi okazała się grupa niebieska

1 m GRUPA ZIELONA – 4 pkt (50)
2 m GRUPA CZERWONA – 3 pkt (50)
3 m GRUPA NIEBIESKA – 2 pkt (48)
4 m GRUPA ŻÓŁTA – 1 pkt (48)

Konkurencja nr 4 – KTO TO POWIEDZIAŁ

Czwarta konkurencja była także łatwa, bowiem tak jak w pierwszej wszystkie grupy wykonały to zadanie bezbłędnie uzyskując 20 pkt na 20 możliwych. Najszybciej uporała się ponownie grupa zielona i to ona zwyciężyła w tej konkurencji, gdzie należało dopasować bardzo znane cytaty polskich polityków, którzy je wypowiedzieli. Drugie miejsce zajęła grupa żółta, trzecie niebieskie a ostatnie czwarte czerwona.

1 m GRUPA ZIELONA – 4 pkt (20)
2 m GRUPA ŻÓŁTA – 3 pkt (20)
3 m GRUPA NIEBIESKA – 2 pkt (20)
4 m GRUPA CZERWONA – 1 pkt (20)

Za pierwsze miejsce w każdej konkurencji grupa mogła otrzymać 4 pkt za drugie 3 pkt za trzecie 2 pkt i za 4 miejsce 1 pkt. Po podsumowaniu wyników z czterech konkurencji zwyciężyła grupa zielona uzyskują 15 pkt, na drugim miejscu uplasowała się grupa czerwona z 11 pkt na trzecim żółta z 8 pkt i na czwartym niebieska, który zdobyła 6 pkt.

Do klasyfikacji Ogólnej, w której kolejność jest taka sama jak w pierwszej rundzie drużyny otrzymały odpowiednio 4,3,2 i 1 pkt w zależności od zajętego miejsca.

GRUPA RUNDA suma
1 2 3 4 5
1 ZIELONA 4          
2 CZERWONA 3          
3 ŻÓŁTA 2          
4 NIEBIESKA 1          

Komentowanie wyłączone.