Osobowość Roku – nominacja dla prezesa

W wielkim plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU 2019, który w województwie lubuskim prowadzi „Gazeta Lubuska”, zaszczytne tytuły zostaną przyznane głosami naszych Czytelników.

Kandydatów do wyróżnienia nominuje kapituła naszej redakcji pod przewodnictwem redaktora naczelnego Szymona Kozicy. Elementem każdej nominacji będzie jej uzasadnienie, czyli wskazanie, za jakie konkretne działania lub sukcesy w 2019 roku dana osoba została wyróżniona.

Taką nominację otrzymał prezes naszego stowarzyszenia Roman Mączkowski w kategorii „polityka , samorządność i społeczność lokalna” za działania na rzecz dzieci i seniorów. W 2019 roku przeprowadził w gminie Nowogród Bobrzański projekt ,,Aktywny senior”, w ramach którego zorganizowano wycieczki rowerowe, spotkania z grami planszowymi , warsztaty z decoupage i rękodzieła oraz ćwiczenia na siłowni plenerowej i stacjonarnej. Pan Roman od lat zachęca młodszych i starszych mieszkańców gminy do uprawiania aktywności fizycznej – organizuje turnieje tenisa stołowego, rajdy rowerowe oraz coroczny piknik z latawcem, który jest już w Nowogrodzie Bobrzańskim tradycją. Współpracuje ze szkołami i jeździ do okolicznych wiosek, gdzie prowadzi różnego rodzaju warsztaty i zabawy.

W pierwszych czterech kategoriach nagrody zostaną najpierw przyznane osobno w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim oraz w każdym powiecie województwa lubuskiego.

Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2019 w mieście lub powiecie, lecz także, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Województwa Lubuskiego 2019.

Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się we wtorek, 7 stycznia i będzie trwało do wtorku, 11 lutego 2020 r. do godz. 20:30.

Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w piątek, 14 lutego i potrwa do wtorku, 25 lutego.

Dwa dni później, w piątek, 28 lutego rozpocznie się ogólnopolskich finał. Jego zwycięzców poznamy w środę, 11 marca.

Zasady głosowania smsem:

Koszt 2,46 zł z VAT

Żeby zagłosować, wyślij SMS  ZSA.58 na numer 72355

Komentowanie wyłączone.