SENIORIADA 2019 – 23.11.2019 r.

Na ten dzień seniorzy czekali od dłuższego czasu. Po wielu aktywnościach, w których uczestniczyli przez prawie trzy miesiące nadszedł czas na podsumowanie projektu. Członkowie stowarzyszania wiedzą jak „zadowolić” seniorów, dlatego 23 listopada, zorganizowali SENIORIADĘ czyli biesiadę na wesoło. Rozpoczęcie biesiady zaplanowaliśmy na godz. 17.00 i miała trwać do godz. 23.00 czyli 360 minut pełnych wrażeń. Na początku nastąpiło przywitanie i podsumowanie projektu, którego dokonał prezes stowarzyszenia a jednocześnie koordynator projektu AKTYWNY SENIOR – Roman Mączkowski,

Prawie 60-osobową grupę seniorów nie trzeba długo zachęcać do zabawy, dlatego zaraz z ochotą przystąpili do „stolikowej” rywalizacji. Uczestnicy Senioriady zostali podzieleni na trzy grupy siedzące przy trzech stolikach: czerwonym, zielonym i niebieskim. Głównym punktem rywalizacji był konkurs o nazwie BITWA na GŁOSY, w której uczestnicy rywalizowali śpiewając Karaoke biesiadne przeboje. Przez cały czas trwania Senioriady drużyny czterokrotnie spotkały się w muzyczno-biesiadnej rywalizacji. Oprócz tego seniorzy rywalizowali także w innych konkursach t.j. „Kochamy polskie seriale”, „Dobranocki”, „Jedziemy na ryby”, „Kolorowy zawrót głowy” czy też „alfabet kwiatów”. „Stolikową” rywalizację bacznie obserwowali i oceniali zaproszeni goście i realizatorzy imprezy siedzący przy czwartym (sędziowskim) stoliku. Pomiędzy blokami, w których były rozgrywane poszczególne konkurencje był czas na potańcówkę przy starych i nowych przebojach. Jedyne chwile oddechu i krótkiego odpoczynku seniorzy mieli podczas konsumpcji ciepłych posiłków, które były dwukrotnie podawane. O godz. 21.00 nadszedł czas na centralny punkt zabawy czyli ogłoszenie wyników biesiadnej rywalizacji. Za nim jednak ogłoszono wyniki członkowie stowarzyszenia wręczyli uczestnikom projektu AKTYWNY SENIOR tzw. pakiet seniora składający m.in. wielu drobnych i użytecznych przedmiotów. Natomiast uczestnicy sobotniej rywalizacji otrzymali nagrody za udział w zabawie. W tej zabawie wszyscy mogli poczuć się zwycięzcami, bowiem największym sukcesem był już sam fakt uczestnictwa w zabawie. Wszyscy uczestnicy biesiadnych zmagań otrzymali drobny upominek przypominający o świetnej zabawie, w której uczestniczyli.

Podczas Senioriady można było podziwiać także wystawę produktów wykonanych na zajęcia z Decoupage i rękodzieła, które seniorzy wykonywali podczas zajęć prowadzonych w ramach projektu.

Nas jako organizatorów może cieszyć fakt, że wszyscy uczestnicy Senioriady rozchodzili się do domów uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń. Mamy nadzieję, że na długo zostanie im w pamięci sobotni wieczór na SENIORIADA 2019.

Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu województwa Lubuskiego oraz Urzędowi Miejskiemu w Nowogrodzie Bobrzańskim za wsparcie finansowe a Burmistrzowi Miasta, Dyrekcji Ośrodka Kultury wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w realizację projektu za pomoc logistyczną zadania.

 

Komentowanie wyłączone.