Latawcem do Unii Europejskiej – 6.10.2019 r.

W sobotę pokonała nas ale w niedzielę wszystko sobie „odbiliśmy”. W niedzielę 6 października odbył się odbył się piknik latawcowy na boisku Fadomu przy ul. Fabrycznej w Nowogrodzie Bobrzańskim. Lekki wiaterek, piękna słoneczna pogoda, była przeciwieństwem tego co było dzień wcześniej. Głównym punktem Pikniku jak zawsze były zawody latawcowe, w których wzięło udział 52 uczniów szkół podstawowych naszej gminy. W zawodach sędziowie brali pod uwagę staranność wykonania latawca, tematykę a także długość i wysokość lotu. Po za zawodami odbyły się inne konkursy sprawnościowe i plastyczne ale najważniejszy był ten o Unii Europejskiej. Dzieci miały także do dyspozycji mobilne place zabaw a także kule. Nie mogło także zabraknąć małej gastronomi przygotowanej specjalnie pod upodobania dzieci. Zawody wygrała 8 letnia Emilia z SP1 przed Dorianem z Ze szkoły w Niwiskach i Dawidem z SP2. Z roku na rok poziom zawodów jest coraz wyższy, latawce są coraz piękniejsze i coraz lepiej latają. Na zakończenie Pikniku Wszystkie dzieci otrzymały upominki i dyplomy uznania a troje najlepszych nagrody rzeczowe oraz puchary.

W klasyfikacji drużynowej było zaliczane pięć najlepszych wyników  z każdej Szkoły co w sumie dało ogólną sumę punktów. Szkoła Podstawowa nr 1, która wygrała klasyfikację otrzymała z rąk prezesa stowarzyszenia dyplom oraz Puchar. Ponadto wyróżnienie w postaci statuetki otrzymała Szkoła Podstawowa w Niwiskach, która była najliczniej reprezentowana. W tym miejscu stowarzyszenie FIBER dziękuje też serdecznie całej piątce sędziów, która pieczołowicie przyglądała się i oceniała wspaniałe latawce uczestników.

Dzieciom dziękujemy za liczny udział i piękne wykonane latawce, rodzicom i opiekunom za pomoc i wsparcie dla dzieci. Nie możemy także zapomnieć o podziękowaniach dla licznej grupy osób, które pomogły przygotować i zrealizować ten Piknik.

PIKNIK pn. LATAWCEM do UNII Europejskiej dofinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Obywatelskich.

Komentowanie wyłączone.