Latawcem do Unii Europejskiej – 6.10.2019 r.

W niedzielę 6 października odbył się odbył się piknik latawcowy na boisku Fadomu przy ul. Fabrycznej w Nowogrodzie Bobrzańskim. Pierwotnie Piknik miał odbyć się w sobotę dzień wcześniej, ale obfite opady uniemożliwiły rozegranie zawodów. Za to w niedzielę lekki wiaterek, piękna słoneczna pogoda, była przeciwieństwem tego co było dzień wcześniej. Głównym punktem Pikniku jak zawsze były zawody latawcowe, w których wzięło udział 52 uczniów szkół podstawowych naszej gminy. W zawodach pięcioro sędziów brało pod uwagę staranność wykonania latawca, tematykę a także długość i wysokość lotu. Tematem przewodnim w zdobieniu latawców była 15 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Po prezentacji i ocenie wyglądu latawców dzieci rozpoczęły puszczanie swoich latawców. Tym razem większość latawców unosiła się w niebo a to za przyczyną udziału dzieci w warsztatach latawcowych, na których członkowie Fibera pomagali wykonać konstrukcje latawców. Każdy lot był wnikliwie analizowany i oceniany przez sędziów. Ponadto dzieci, którym pierwsza próba nie wyszła mogły powtórzyć próbę. Po za zawodami odbyły się inne konkursy sprawnościowe i plastyczne, ale najważniejszy był ten o Unii Europejskiej. Po raz pierwszy dla dzieci przeprowadziliśmy konkurs „Lądowisko”, w którym 10-cioro dzieci puszczały specjalne samoloty styropianowe. Dzieci miały także do dyspozycji mobilne place zabaw a także kule. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także strzelnica na kulki, do której przez cały czas trwania pikniku była oblegana. Nie mogło także zabraknąć małej gastronomi przygotowanej specjalnie pod upodobania dzieci a były to przepyszne hot-dogi, przygotowaną przez firmę Hubi. Zawody wygrała 8 letnia Emilia z SP1 przed Dorianem ze szkoły w Niwiskach i Dawidem z SP2. Z roku na rok poziom zawodów jest coraz wyższy, latawce są coraz piękniejsze i coraz lepiej latają. Na zakończenie Pikniku wszystkie dzieci otrzymały upominki i dyplomy uznania a troje najlepszych nagrody rzeczowe oraz puchary.

W klasyfikacji drużynowej było zaliczane pięć najlepszych wyników z każdej Szkoły co w sumie dało ogólną sumę punktów. Szkoła Podstawowa nr 1, która wygrała klasyfikację otrzymała z rąk prezesa stowarzyszenia dyplom oraz Puchar. Ponadto wyróżnienie w postaci statuetki otrzymała Szkoła Podstawowa w Niwiskach, która była najliczniej reprezentowana. W tym miejscu stowarzyszenie FIBER dziękuje też serdecznie całej piątce sędziów, która pieczołowicie przyglądała się i oceniała wspaniałe latawce uczestników.

Dzieciom dziękujemy za liczny udział i piękne wykonane latawce, rodzicom i opiekunom za pomoc i wsparcie dla dzieci. Nie możemy także zapomnieć o podziękowaniach dla licznej grupy osób, które pomogły przygotować i zrealizować ten Piknik.

PIKNIK pn. „LATAWCEM do UNII Europejskiej” dofinansowany był ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Obywatelskich.

RoM

Komentowanie wyłączone.