FIBER – POLONIA Hannover – czwarte starcie – 28.09.2019

W dnia 27-29 września 2019 r. gościła u nas po raz trzeci ekipa zawodników z Polonii Hannover. Była to kolejna okazja do rozegrania meczu. W dotychczasowych potyczkach dwa razy był remis i jeden raz wygrała drużyna Fibera i to w Hannoverze. Zawodnicy Polonii wzięli rewanż i tym razem wygrali u nas w stosunku 14:11.  Ponieważ goście przyjechali tylko w pięcioosobowym składzie dlatego trzeba było troche zmodyfikować rozkład gier. W drużynie Fibera łącznie wystąpiło 11 zawodników ale uzgodniliśmy z kapitanem Polonii że do tabeli będą zaliczane wyniki z pięcioma najlepszymi zawodnikami Fibera. Mecze rozgrywaliśmy na pięciu stołach dlatego tenisiści z Hannoveru mieli mało czasu na odpoczynek. Nasi zawodnicy nie mogli się doczekać rywala chcąc sprawdzić swe umiejętności na tle przeciwnika. W drużyny gości najlepszym okazał się kapitan Andrzej Matlakowski, który (z nowymi gumami) nie dał szans naszym zawodnikom wygrywając wszystkie pojedynki. Niewiele ustępował mu kierownik sekcji Marek Majewski, który uległ tylko raz. Pozostali zawodnicy Polonii grali ze zmiennym szczęściem ale zdobywając cenne punkty przyczynili się do zwycięstwa swojej drużyny. W naszej drużynie najlepiej zaprezentował się Daniel Jarmolonek przegrywając tylko ze wspomnianym Andrzejem. Pozostałe punkty dla naszej drużyny zdobyli Janek Deka, Lech Pawlisiak, Staszek Droszczak i Grzegorz Merta. W całym meczu rozegrano o wiele więcej pojedynków jednakże przyjmując wcześniejsze ustalenia nie były one zaliczane. W Fiberze swoje umiejętności sprawdzili jeszcze Roman Mączkowski,  Walerian Droszczak, Marek Jacek, Jarek Szymczak , Ula Andrzejczyk. Pierwszy dzień pobytu „Poloniści” byli bardzo zadowoleni bowiem nie dość że wygrali to jeszcze nieźle sobie potrenowali przed Turniejem Deblowym, który odbył się dzień później.

Komentowanie wyłączone.