5-lecie Fibera na sportowo – 18.08.2019 r.

 

FOTOGALERIA

5 lat czyli 60 miesięcy lub 261 tygodni daje w sumie 1826 dni. Przez ten czas zrealizowaliśmy 460 różnego rodzaju aktywności co daje w sumie statystycznie co 4 dni jedno działanie. Z tego też powodu świętowania piątej rocznicy nie można było obchodzić inaczej jak na sportowo. I tak też zrobiliśmy.

O godz. 14.00 ruszył rajd rowerowy z cyklu „Rowerem z Fiberem”, w którym uczestniczyło ponad 40 rowerzystów. Trasa była bardzo malownicza, bowiem przebiegała wzdłuż kanału Dychowskiego i rzeki Bóbr.  Rajd poprowadził  Mariusz, który jak mało kto zna wszystkie „ścieżki” w naszej gminie. Na trasie zaplanowane były trzy postoje, ale nie za długie, bowiem cały rajd musiał dzisiaj się zmieścić w limicie czasowym. Taki limit miała także grupa kobiet uczestnicząca w marszu Nordic Walking. Ta grupa wyruszyła z przed Ośrodka Kultury o godz. 15.00 i choć miały do pokonania mniejszy dystans to jednak poruszały się tylko za pomocą kijków. Trasa jaką sobie panie wyznaczyły także była bardzo przyjazna bowiem prowadziła leśnymi ścieżkami co przy bezchmurnej pogodzie było „strzałem w dziesiątkę”. O godz. 15.00 rozpoczęli zmagania także tenisiści stołowi w grupie ponad 10 osób. Na rozstawionych czterech stołach w formie treningu rywalizowali pomiędzy sobą rozgrywając bratobójcze pojedynki. Czwarta aktywność w postaci treningu biegowego rozpoczęła się najpóźniej, bo o godz. 16.00 Tutaj jednak czteroosobowa ekipa Nowogrodzkiej Grupy Biegowej miała do pokonania dystans ok. 5 km. Bieg przebiegał w przyjacielskiej atmosferze i tylko żal trochę, że nie skorzystali z tej oferty mieszkańcy naszej Gminy. Zadaniem wszystkich grup było dotrzeć na godz. 17.00 na plac przy Szkole Podstawowej nr 1. Tutaj bowiem zaplanowaliśmy Piknik z Fiberem podsumowujący 5-letni okres działalności (o tym piszemy w innym miejscu). W pikniku wzięło udział ponad 100 osób, a byli to nie tylko uczestnicy owych aktywności ale także i sympatycy stowarzyszenia Fiber. miło było usłyszeć „dobre słowa” na temat swojej działalności wszak to wszystko robimy nie tylko dla siebie ale także z pożytkiem dla mieszkańców miasta i Gminy Nowogród Bobrzański. Podczas pikniku uczestnicy mogli posilić się domowymi wypiekami a także przy ognisku upiec sobie kiełbaskę. Jednak wszyscy czekali przede wszystkim na „rocznicowy” tort, którego dla nas upiekła Agnieszka, znana z tego, że jej wypieki są zawsze wyśmienite. Nie inaczej było i tym razem. Tort został pokrojony i podzielony a później skonsumowany przez uczestników pikniku. zanim jednak to nastąpiło prezes stowarzyszenia Roman Mączkowski przedstawił w wielkim skrócie historię Fibera a także wszystkie aktywności jakie przez okres 5 lat stowarzyszenie realizowało. Były także podziękowania dla wszystkich uczestników a także „pomocników” i realizatorów wszystkich aktywności. Nie mogło obyć się także bez konkursów, w których do wygrania były poduszki z logiem Fibera. Oprócz tego wszyscy uczestnicy pikniku otrzymali także gadżety stowarzyszenia. Spotkanie zakończyło się po godz. 19.00 w rytmach znanego utworu „bo jak nie my to kto”.

 

Komentowanie wyłączone.