MINI DRZONKÓW CUP 2018

3 września, 2018

W dniach 31 sierpnia – 2 września odbyła się siódma edycja Międzynarodowego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym – MINI DRZONKÓW CUP 2018.
Do turnieju drużynowego i indywidualnego zgłosiły się ok. 300 zawodników i zawodniczek z Polski, Belgii, Ukrainy, Niemiec, Czech i Luksemburga.
Fiber Nowogród Bobrzański reprezentowało 4 zawodników (Jakub Śledziński, Oliwier Babiak, Mateusz Sikorski oraz Natalia Czompa), którzy wystąpili w turnieju drużynowym i indywidualnym.
W turnieju drużynowym w kategorii żaków ekipa Fibera w składzie Oliwier Babiak, Jakub Śledziński i Mateusz Sikorski zajęła 2 miejsce i zdobyła srebrne medale ulegając jedynie drużynie złożonej z czołowych zawodników Polski. W meczu o 2 miejsce po bardzo zaciętym pojedynku pokonali zespół z niemieckiego Cottbus w stosunku 4:2.
W turnieju indywidualnym, po trzydniowych zmaganiach, najlepszym z zawodników Fibera okazał się Oliwier Babiak sklasyfikowany na 7 miejscu. Jakub Śledziński zdobył 9, a Mateusz Sikorski 10 miejsce. Szansę na grę o medale naszym zawodnikom odebrał najlepszy w turnieju Franciszek Żygadło w AZS Wrocław, zgodnie z rankingiem drugi zawodnik w Polsce.
Natalia Czompa grająca w drużynie z Magdaleną Ważną z klubu Spartakus Otyń, zajęły miejsca poza czołówką, ale należy je wyróżnić za walkę i wyrównane mecze mimo iż rywalizowały w większości z zawodniczkami o rok starszymi.