28 kwietnia 2018 r. Górki Noteckie gościły ponad 60 najmłodszych tenisistów stołowych z całego województwa lubuskiego.
Rozegrano tam 20 Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Skrzatów i Żaków w tenisie stołowym.
Drużyna Fibera udała się na nie w 8 osobowym składzie.
W kategorii skrzatów Radosław Chabiniak i Filip Babiak pokonali wszystkich przeciwników by zmierzyć się w finale, w którym lepszy okazał się ten pierwszy pokonując swojego klubowego kolegę w stosunku 3:1. Tym samym Radosław Chabiniak został pierwszym zawodnikiem w historii Fibera, który zdobył złoty medal mistrzostw województwa.
W kategorii skrzatek mieliśmy całkowitą debiutantkę na tym poziomie rozgrywek. Milena Sikorska całkowicie bez tremy podeszła do zawodów by ostatecznie uplasować się na 7 miejscu.
W kategorii żaków indywidualnie tym razem nie udało się zdobyć medali. Najbliżej podium był Jakub Śledziński, który zajął 5 miejsce. Tuż za nim na miejscach 7-8 uplasowali się Oliwier Babiak oraz Jakub Mierzwiak.
Także w kategorii żaczek Natalia Czompa otarła się o medal. Niestety w grze o strefę medalową spotkała się z późniejszą złotą medalistką M.Sokołowską z ZKS Drzonków, by ostatecznie zająć 5 miejsce.
Niepowodzenia w grach indywidualnych żacy powetowali sobie w grach podwójnych.
W kategorii żaczek Natalia Czompa w parze z Adrianą Skorupską z Bociana Słońsk w półfinale przegrały z późniejszymi złotymi medalistkami mistrzostw, by w grze o trzecie miejsce pokonać wyżej notowaną parę z klubu Spartakus Otyń. Ostatecznie zdobyły 3 miejsce i brązowy medal.
W kategorii żaków obie pary zdobyły brązowe medale. Debel Jakub Śledziński, Oliwier Babiak w półfinale minimalnie ulegli parze ZKS Drzonków by w grze o trzecie miejsce wygrać ze swoimi klubowymi kolegami : Jakubem Mierzwiakiem i Mateuszem Sikorskim. Ta ostatnia para sprawiła dużą niespodziankę w grze o wejście do strefy medalowej pokonując wyżej notowaną parę z Pełcza Górki Noteckie po bardzo zaciętym meczu 3:2.
Gratulacje dla wszystkich zawodników za wspaniałą postawę w mistrzostwach. Należy przy tym zaznaczyć, że większość naszych zawodników pozostaje w tych kategoriach wiekowych na następny sezon.