Latawce nad Bobrem – zapowiedź

7 października 2017 roku w Nowogrodzie Bobrzańskim stowarzyszenie FIBER zorganizuje PIKNIK z LATAWCEM, którego integralną częścią będą zawody latawcowe.
Organizowany jest on w ramach Konkursu „Lubuskie Inicjatyty Młodzieżowe-Budżet Inicjatyw Obywatelskich”, którego operatorem jest Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych.
Dzięki dofinansowaniu ze środków Województwa Lubuskiego przedsięwzięcie to możemy zrealizować sprawniej i bardziej efektowniej z korzyścią dla dzieci i młodzieży uczestniczącej w Pikniku.
Przed zawodami zorganizujemy także warsztaty dotyczące budowy i wyglądu latawców. Piknik składać się będzie z dwóch części. W pierwszej części odbędą się zawody latawcowe, w których oceny będą dotyczyć wyglądu i konstrukcji latawców oraz jakości i wysokości lotu. Dzieci rywalizować będą w dwóch klasyfikacjach: indywidualnej i drużynowej (szkolnej).
Po zawodach planujemy przeprowadzić wśród dzieci i młodzieży szereg gier, zabaw i konkursów sportowo-sprawnościowych z nagrodami. Zamówiliśmy już ładną ale wietrzną pogodę i wierzymy, że latawce wysoko będą latać nad Nowogrodem.

Komentowanie wyłączone.