Czekamy na Latawce nad Nowogrodem -regulamin zawodów

Regulamin X Zawodów Latawcowych
o Puchar prezesa stowarzyszenia FIBER
1. Organizator zawodów
● Stowarzyszenie „FIBER”,
2. Patronat zawodów
● Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego,
● Burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego,
3. Termin i miejsce zawodów
● 30 września 2023 r. (sobota), godz. 10.00, boisko sportowe, ul. Fabryczna w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Czytaj dalej »

Opublikowano: 29 września 2023

Europejski Tydzień Sportu w Niwiskach – 26.09.2023

26 września na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Niwiskach przeprowadziliśmy zajęcia sportowe z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu. W zajęciach wzięli udział prawie wszyscy uczniowie podzieleni na trzy grupy wiekowe. W każdej grupie toczyła się zacięta rywalizacja podczas czterech różnych konkurencji a nagrodami za udział były dla poszczególnych klas. Dzieci mogły wywalczyć np. dzień bez pytania, czy też dzień bez jedynki. Bardzo udana zabawa dla dzieci jak i dla nas, bowiem w Niwiskach zawsze fajnie przeprowadza się tego typu zajęcia dzięki zdyscyplinowaniu i zaangażowaniu uczniów biorących udział w tego typu zawodach.

Opublikowano:

Piknik z Latawcem – zapowiedź

Już 30 września 2023 r stowarzyszenie FIBER zaprasza na jubileuszowe X Zawody Latawcowe. Jak zawsze oprócz zawodów puszczania latawców członkowie stowarzyszenia przygotowują wiele atrakcji dla duszy i dla ciała. Nie zabraknie oczywiście GIER FIBERA a także KOŁA FIBERA, którym dzieci uczestniczące w zawodach będą mogły „wykręcić” atrakcyjne nagrody !!!! Listewki, papier i sznurek dostarczymy do Szkół podstawowych w naszej Gminie a dzieciom, które indywidualnie chciałyby zbudować „swój” latawiec nieodpłatnie udostępnimy w/w asortymenty. Prosimy rodziców o kontakt telefoniczny pod nr. 667144678 celem umówienia się po odbiór listewek.

Opublikowano: 21 września 2023

Nauka gry w tenisa Stołowego

UWAGA UWAGA.!!!! Zapraszamy dzieci urodzone w 2013 roku lub później na zajęcia nauki gry w tenisa stołowego. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu pod okiem instruktorów a także zawodników sekcji tenisa stołowego. Wszelkich informacji udzielamy telefonicznie lub na miejscu na Hali widowiskowo – sportowej przy SP 2 , na której odbywają się zajęcia. Zaczynamy o godz. 18.00 a kończymy zajęcia o 19.30 w poniedziałki , wtorki i piatki. Szczegóły na facebooku

Opublikowano:

Dzień Ziemniaka w Przybymierzu – 02.09.2023

Po raz kolejny stowarzyszenie FIBER zorganizowało gry i zabawy z ziemniakiem podczas Dnia Ziemniaka zorganizowanego w Przybymierzu. Dzieci i dorośli zobaczyli jak można fajnie sie bawić z ziemniakami. Ponadto członkowie Klubu rowerowego zorganizowali z Nowogrodu Bobrzańskiego Rajd do Przybymierza aby spróbować smakołyków ziemniaczanych przygotowanych przez organizatorów.

Opublikowano:

Stowarzyszenie Fiber na Pikniku zdrowia i profilaktyki – 27.08.2023

Stowarzyszenie Fiber na Pikniku zdrowia i profilaktyki . Przeprowadziliśmy rajd rowerowy z losowaniem nagród ponadto pod namiotem Fibera można było wziąć udział w konkursach „Wiem co jem”. „Ile to waży” oraz spróbować jazdy na rowerku stacjonarnym. szczegóły niebawe

Opublikowano:

Bieg po Kłos – Dożynki 2023

Stowarzyszenie Fiber po raz drugi podczas Gminnych Dożynek w Niwiskach przeprowadziło BIEG PO KŁOS. Tym razem do biegu w trzech kategoriach zapisało się ponad 20 osób. Wszyscy uczestnicy po biegu otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez MGOKSiR a zwycięzcy kobieta i mężczyzna w kategorii 15+ okolicznościowe Laury.

Opublikowano: 21 sierpnia 2023

Sportowe Dożynki – Niwiska -19.08.2023

Sportowa Rywalizacja Dożynkowa
W sobotnie upalne popołudnie podczas Gminnych Dożynek w Niwiskach nasze stowarzyszenie zorganizowało „Sportowe Dożynki” dla siedmiu sołectw naszej Gminy. Zabrakło niestety nie wiadomo czemu zgłoszonej wcześniej drużyny z Przybymierza, która sama się wykluczyła z rywalizacji.

Czytaj dalej »

Opublikowano:

9 lat Fibera

17 sierpnia mija 9 rocznica jak powstało stowarzyszenie Fiber . Wtedy było nas 16 osób dziś jest 55 osób a w sumie pod szyldem Fibera było 113 osób. Przez ten czas zorganizowaliśmy setki meczów w tenisa stołowego, dziesiątki turniejów w ping ponga dla dzieci i dorosłych, uczestniczyliśmy w bardzo wielu festynach i imprezach w Nowogrodzie, na terenie Gminy a także i w innych powiatach. Zorganizowaliśmy ponad 100 rajdów dla ogółu ludności, oprócz tego były także marsze Nordic walking, spotkania biegowe, podwieczorki przy grach planszowych, zabawy taneczne. Zrealizowaliśmy ponad 30 projektów tym ten najważniejszy „Zdrowo i sportowo z Fiberem”. Były także działania na rzecz osób starszych czyli „Aktywny Senior” i owocna współpraca z Klubem Seniora. Także i dla dzieci przeprowadziliśmy Wakacyjną przygodę z Fiberem, czy też już 9 razy Piknik z Latawcem. Nasze słynne już Koło Fibera wiele tysięcy razy zostało zakręcone by sprawić radość dzieciom i dorosłym. Było jeszcze wiele innych działań, których nie sposób wymienić. To wszystko udało się przeprowadzić dzięki aktywnym członkom Fibera, którzy po za swoimi obowiązkami domowymi i służbowymi znaleźli czas na działania na rzecz innych. W naszych działaniach w sumie uczestniczyło kilka tysięcy ludzi z czego się należy tylko cieszyć. Nawiązaliśmy owocną i efektywną współpracę z wieloma stowarzyszeniami i Fundacjami. Zakładając stowarzyszenie nikt nie wierzył, że tak bardzo się rozwinie i że tak długo będziemy działać my zresztą też!!!. Cieszymy się, daliśmy radę i że nasze działania były owocne i zauważalne przez nowogrodzkie środowisko. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom naszych działań za wspólną zabawę i za to, że z taką z ochotą przychodziliście i braliście udział w działaniach organizowanych przez stowarzyszenie Fiber.

Opublikowano: 18 sierpnia 2023

Statuetka ” Lider Trzeciego Sektora Powiatu Zielonogórskiego 2023″ dla FIBERA

Miło nam poinformować, że przyznana została stowarzyszeniu FIBER  Statuetka ” Lider Trzeciego Sektora Powiatu Zielonogórskiego 2023″.  Wręczenie statuetki, odbędzie się podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych w Trzebiechowie, 27 sierpnia 2023 r w godzinach 16.00 – 17.00.

Opublikowano: 12 sierpnia 2023