Rowerowe Przygody – czas zacząć – zapowiedź

W najbliższą niedzielę 19 czerwca o godz. 14.00 rozpoczynamy kolejny cykl rajdów rowerowych. Rowerowe Przygody to nie tylko jazda na rowerze. To także konkursy i gry sprawnościowe. Tym razem dla dorosłych przygotowałem konkursy polegające na liczeniu (czego dowiecie się podczas rajdu). Będą to trzy zadania o nazwach LEŃ, WYKREŚLANKA i PAŃSTWA. Dla dzieci jak zawsze konkurencja sprawnościowe. Jak zawsze takie rajdy kończymy spotkaniem integracyjnym z poczęstunkiem. ZAPRASZAMY całe rodziny a także aktywnych seniorów bowiem trasa będzie bardzo łatwa i nie długa.

Opublikowano: 16 czerwca 2022

Z kijkami na „wodospad” – 12.06.2022 r,

W upalne niedzielne popołudnie na spacerek z kijkami udała się 10-osobowa grupa tego popularnego marszu. Celem był „wodospad” przy ruinach starego młyna. Ponieważ tego dnia panowała upalna i duszna pogoda dlatego też dobrze się stało że większość trasy prowadziła ścieżkami leśnymi. cdn….

Opublikowano: 13 czerwca 2022

FIBER na Targach NGO w Gubinie – 11.06.2022

W sobotę Fiber uczestniczył na Polsko-niemieckim Pikniku-Targach Organizacji Pozarządowych NGO w Gubinie.
5 osobowa ekipa Fibera udała się do tego granicznego miasta aby pokazać się mieszkańcom Gubina i Guben oraz innym gościom przybyłym na targi.

Czytaj dalej »

Opublikowano: 12 czerwca 2022

Sportowy Turniej Klas 1-3 w SP 1 – 08.06.2022 r.

Wraz z panią Marzeną Jermakowicz, która była koordynatorem projektu przeprowadziliśmy pierwszy Turniej Klas 1-3 w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowogrodzie Bobrzańskim.
W środowy poranek zawitaliśmy do szkoły

Czytaj dalej »

Opublikowano:

Polsko-niemiecki Rajd Rowerowy – 4.06.2022

4 czerwca z Nowogrodu Bobrzańskiego ruszył Polsko-niemiecki Rajd Rowerowy, którego trasa wiodła nowo wytyczonym szlakiem niebieskim. Trasa wiodła przez Łagodę Wysoką Pajęczno Sterków i Bogaczów. W sumie ponad 50 uczestników przemierzyło trasę 25 km podziwiając piękne okolice naszej gminy a także winnicę Marcus w Sterkowie gdzie uczestnicy mogli degustować miejscowe wino i wyroby. Organizatorem rajdu była Fundacja Natura Polska, która realizuje projekt dofinansowanym przez Euroregion Sprewa Nysa Bóbr. Już niebawem pełna relacja z rajdu.

Opublikowano: 6 czerwca 2022

SC Polonia Hannover w Nowogrodzie Bobrzańskim 3-6.06.2022

No i doczekaliśmy się nareszcie kolejnej wizyty S.C. Polonii Hannover w Nowogrodzie. Po długich ustaleniach i czasie gdy panowała pandemia można było nareszcie spotkać się. Pobyt gości z Hannoveru zaplanowany był na cztery dni od piątku 3 czerwca do poniedziałku 6 czerwca. Oczywiście w tym czasie nie pozwoliliśmy się nudzić bowiem zaplanowaliśmy wiele atrakcji.

Czytaj dalej »

Opublikowano:

Szkolny Turniej Klas z okazji Dnia Dziecka – 30.05.2022

30 maja zawitaliśmy do Szkoły Podstawowej w Niwiskach by przeprowadzić Szkolny Turniej Klas z okazji Dnia Dziecka.
Super zabawa . W Szkole Podstawowej w Niwiskach zawsze panuje dobry klimat dla gier i zabaw dlatego tam zawsze chętnie przyjeżdżamy.

Opublikowano:

Na Dzień Dziecka do Przybymierza – 28.05.2022

Tuz po godz 13.00 zakończyliśmy gry w Nowogrodzie Bobrzańskim by w niecałą godzinę przenieść się do Przybymierza by tam mogły spróbować swoje umiejętności miejscowe dzieci. Prawie dwugodzinna rywalizacja została nagrodzona upominkami ufundowanymi przez Radę Sołecką a wręczonymi przez Sołtysa Wsi. Jesteśmy zadowoleni że po tak długiej przerwie spowodowanej pandemią dzieci nie zapomniały jak się można z nami bawić .

Opublikowano:

Szkolny Festyn z okazji Dnia Dziecka – 28.05.2022

Sobotnim Festynem w dniu 28.05.2022 r. organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 stowarzyszenie FIBER rozpoczęło sezon z „fiberowymi” grami. Na zaproszenie organizatorów udostępniliśmy dzieciom sześć gier, w których mogły sprawdzić swoje i ości umiejętności manualne i sprawnościowe. Każde dziecko po zakończonej grze zostało uhonorowane „lizakowym” cukierkiem a najlepsi w danej godzinie otrzymali losy uprawniające do odbioru nagród.

Opublikowano:

Rowerowo do Żagania – 15.05.2022 r.

W niedzielę o godz. 10.00 ruszy „fiberowy” rajd rowerowy do Żagania. Całość trasy tam i z powrotem wynosi 52 km dlatego należy znać swoje siły zapisując się na rajd. Będzie nas obowiązywał reżim czasowy bowiem jak wiadomo trzeba będzie jeszcze wrócić do Nowogrodu. Tempo rajdu oceniane jest na ok 13-15 km/h. Oczywiście po drodze będą postoje na odpoczynek i nabranie sił. Na miejscu w Żaganiu będzie darmowy posiłek ale wstęp do Stalagu każdy pokrywa za siebie. ( cena biletu 8 zł). Zapraszamy wszystkich chętnych

Opublikowano: 14 maja 2022