Rajd Rowerowy do Wiciny – zapowiedź

Za tydzień w sobotę 18 lipca Rajd rowerowy ROWEREM z FIBEREM wyruszy do Wiciny. Jechać będziemy bocznymi drogami. trasa będzie liczyć ok. 40 km. W Wicinie spotkanie w Parku Kulturowym Grodzisko a także spotkanie integracyjne. Rajd będzie odbywał się pod hasłem „Mój rajd jest lepszy niż twój”. Szczegóły niebawem na facebookowym profilu FIBERA.

#GaszynChallange Fibera – 11.07.2020 r.

Popularność wiąże się także z obowiązkami (przyjemnymi). Dostaliśmy otóż nominację akcji #GaszynChallenge od stowarzyszenia Wicina.pl oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej w Nowogrodzie Bobrzańskim. W imieniu wszystkich przyjęliśmy to wyzwanie, którego celem jest zbiórka charytatywna na rzecz chorych dziewczynek.

Czytaj dalej »

Pierwsza rocznica KLUBU ROWEROWEGO FIBER

22 czerwca w nowej siedzibie Fibera odbyło spotkanie rocznicowe. Okazja do świętowania była nie byłe jako bo I Rocznica powstania KLUBU ROWEROWEGO FIBER. Jak przystało na okoliczności nie mogło się odbyć w tym dniu bez rajdu rowerowego. Ze względów na niekorzystne warunki atmosferyczne start do rajdu opóźniliśmy o 70 minut przez co trzeba było także skrócić trasę. Po rajdzie odbyło się spotkanie praktycznie wszystkich członków klubu przez co była możliwość powspominania tego okresu a także przedstawić plany na przyszłość.

Rowerowe Przygody z Fiberem – runda 2 – 5.07.2020

5 lipca po raz drugi wystartowały ROWEROWE PRZYGODY z FIBEREM. Jak wiadomo na postojach podczas rajdu uczestnicy rozwiązują zadania a temat niedzielnego konkursu brzmiał ZNASZ LI TEN KRAJ. Trasa rajdu była krótka, bowiem wynosiła tylko 20 km a wiodła przede wszystkim ścieżkami

Czytaj dalej »

Rodzinna Rywalizacja Rowerowa- zaczynamy

Oficjalnie ruszamy z Rodzinną Rywalizacją Rowerową! Twórzcie drużyny, namawiajcie rodzinę, znajomych, przyjaciół i kręćcie kilometry! Dobra zabawa gwarantowana. Drużyny, które wykręcą największą ilość kilometrów zostaną nagrodzone. Regulamin rywalizacji dostępny jest w grupie oraz na stronie Stowarzyszenia Fiber.

Czytaj dalej »

FIBER po Walnym – 30.06.2020 r.

Fiber po Walnym. Zebranie członków stowarzyszenia Fiber odbyło się we wtorek 30 czerwca na sali w Ośrodku Kultury. 23 osoby zatwierdziło sprawozdanie finansowe i merytoryczna za 2019 r. Wszyscy obecni otrzymali także nowy piąty tom książki ROK z FIBEREM 2019. Omówione zostały także dalsze działania stowarzyszenia FIBER a także podsumowanie działalności Fibera w pierwszym półroczu 2020. Więcej o zebraniu niebawem .

3xR czyli RODZINNA RYWALIZACJA ROWEROWA

Każdego roku od kiedy powstało stowarzyszenie FIBER w okresie wakacyjnym organizowane były przez nas zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci z wiosek Gminy Nowogród Bobrzański o nazwie WAKACYJNA PRZYGODA z FIBEREM. W tym roku niestety ze względów epidemiologicznych takie zajęcia się nie odbędą.

W zamian proponujemy całym rodzinom nową wakacyjną zabawę o nazwie: RODZINNA RYWALIZACJA ROWEROWA, czyli w skrócie 3xR.

Czytaj dalej »

Rowerowy Przygody z Fiberem po raz drugi – zapowiedź

W najbliższą niedzielę będziemy kontynuować cykl wspólnych rajdów rowerowych. 5 lipca o godz. 14.30 z przed Ośrodka Kultury ruszy kolejny rajd z cyklu ROWEROWE PRZYGODY z FIBEREM a tematem przewodnim będzie temat: ZNASZ LI TEN KRAJ a dotyczący wiedzy o polskich miastach, zabytkach, rzekach i górach. Rozegrane zostaną cztery konkurencje:

Czytaj dalej »

Facebookowe konkursy z FIBEREM – lista nagrodzonych

Przez cały okres obostrzeń spowodowanych przez Koronawirus, stowarzyszenie przeprowadziło 10 konkursów na Facebooku. Teraz jak obostrzenia są już niewielkie można było nagrodzić poszczególne osoby, które były najlepsze lub uśmiechnęło się do nich szczęście. Nagrody wręczyliśmy na spotkaniu integracyjnym, które odbyło się po zakończeniu rajdu rowerowego. Poniżej przedstawiamy nagrodzonych w poszczególnych konkursach.

Czytaj dalej »

ROWEROWE PRZYGODY z FIBEREM – runda 1 – 07.06.2020

Pierwszy wspólny rajd rowerowy organizowany przez stowarzyszenie FIBER zgromadził na placu przy Ośrodku Kultury 50 uczestników starszych i młodszych. Dotychczas odbyły się cztery rajdy jednak z powodu obostrzeń uczestnicy rajdów jeździli po wyznaczonej trasie osobno w małych rodzinnych grupach. Tym razem mogliśmy już pojechać razem.

Czytaj dalej »