Festyn Szkolny w Niwiskach – 3.06.2023 r.

Na zaproszenie Sołtysa oraz pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niwiskach uczestniczyliśmy aktywnie w organizowanym w dniu 3 czerwca Festynie z okazji Dnia Dziecka. Po raz pierwszy dzieci mogły rywalizować w Fiberowym Torze Sprawnościowym, w którym do przejścia było siedem zadań o różnym stopniu trudności.

Czytaj dalej »

Opublikowano: 4 czerwca 2023

Szkolny Festyn SP 1 – 3.06.2023 r.

3 czerwca aktywni członkowie stowarzyszenia Fiber uczestniczyli w pierwszej imprezie plenerowej. Na zaproszenie Dyrekcji SP 1 w Nowogrodzie Bobrzańskim już od 9 lat uczestniczymy organizowanym przez tą Szkołę Festynie. Tym razem dzieci zabawialiśmy wystawiając 9 gier w tym kilka nowych, w których liczy się przede wszystkim szybkość, spryt i sprawność manualna. Wśród dziewięciu gier jakie wystawiliśmy było kilka nowych które miały swój debiut i cieszyły się dużym powodzeniem.

Czytaj dalej »

Opublikowano:

Szkolne Rowerowe Przygody z Fiberem – 19.05.2023

19 maja 2023 roku Szkolne Rowerowe Przygody z Fiberem tym razem przeprowadziliśmy dla uczniów młodszych klas a konkretnie klasy 2B ze Szkoły Podstawowej ner 1 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Najbardziej aktywni członkowie Fibera poprowadzili przy pomocy części rodziców rajd rowerowy podczas , którego dzieci na postojach rozwiązywały zadania i łamigłówki.

Czytaj dalej »

Opublikowano: 20 maja 2023

Towarzyski Turniej Tenisowy – 14.05.2023 r.

Towarzyski Turniej drużynowy w tenisie stołowym. W turnieju zagrało 29 zawodników w formie czwórmeczu na poziomie IV ligi oraz
trójmeczu zespołów rezerw. Każdy z zawodników i zawodniczek rozegrali po 8 pojedynków.
Na wyższym poziomie zwyciężył PRUS Żary , który w eliminacjach pokonał Olimpie a w meczu finałowym Dziesiątkę Nowa Sól, która to do finału awansowała po wygranej nad Fiberem Nowogród Bobrzański
W meczu o 3 miejsce bezproblemowo Olimpia Lubsko pokonała Fibera.

Czytaj dalej »

Opublikowano: 14 maja 2023

Szkolne Rowerowe Podchody – 12.05.2023 r.

12 maja dla aktywnych rowerowo uczniów klas ósmych przeprowadziliśmy Rowerowe Podchody, w których to uczniowie podczas jazy rowerem po terenach byłej fabryki DAG, rozwiązywali na postojach zadania logiczne i matematyczne. Dwie grupy rywalizowały na postojach rozwiązując cztery zadania
Po 1,5 godzinnej logiczno-rowerowej rywalizacji ogłosiliśmy wyniki podczas spotkania przy ognisku.Za tydzień taką rywalizację przeprowadzimy dla klas 1-3, na która już teraz wszystkie dzieci z tych klas zapraszamy..

Opublikowano:

XIII Walne Zebranie Członków – 11.05.2023 r.

11 maja Walne Zebranie Członków stowarzyszenia FIBER zatwierdziło sprawozdanie finansowe i merytoryczne za 2022 rok.
Na spotkanie, które odbyło się dzięki gościnności dyrekcji w Szkole Podstawowej Nr 1 przybyło 16 najbardziej aktywnych członków stowarzyszenia. Podczas zebrania ustaliliśmy także co będziemy realizować do końca tego roku. Nie zabraknie rajdów rowerowych , marszów Nordic Walking, turniejów tenisowych a przede wszystkim spotkań z mieszkańcami i dziećmi naszej gminy podczas festynów i innych imprez, na które będziemy zapraszani.

Opublikowano:

IV liga nie dla Fibera

Niestety meczem z Prusem Żary zakończyliśmy pobyt w IV lidze tenisa stołowego. W Meczu rozegranym 6 maja 2023 roku w na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 ulegliśmy 1:8. Niestety goście wypunktowali naszych zawodników a jedyny punkt wywałczylismy po pojedynku deblowym. Od przyszłego sezonu będziemy zatem mieli dwa zespoły w V lidze, bowiem Fiber II zakonczył rozgrywki juz kwietniu plasując się na 8 miejscu w V lidze.

Opublikowano: 8 maja 2023

XIII Walne Zebranie Członków – zapowiedź

Jak co roku każda organizacja pozarządowa musi sporządzić i zatwierdzić sprawozdanie finansowe i merytoryczne ze swojej działalności. Na podstawie uchwały zarządu członkowie Fibera będą mogli to zrobić na XIII Walnym Zebraniu Członków , które odbędzie się w czwartek 11 maja 2023 roku w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 na ul. Marcinkowskiego 2.(wejście główne). Zabranie zaplanowane jest na godz. 18.00 a gdy nie będzie quorum wtedy odbędzie się w drugim terminie tego samego dnia o godz. 18.15.

Czytaj dalej »

Opublikowano: 4 maja 2023

Nordic Walking po raz pierwszy 3.05.2023 r.

Rozpoczęliśmy sezon rowerowy to czas było zacząć także sezon „kijkowy”. W środę 3 Maja zaprosiliśmy na pierwszy w tym sezonie marsz z cyklu Nordic Walking dla każdego.

Był to kolejny aktywnie spędzony dzień   z Fiberem. 11 osób „zaliczyło” przy pięknej pogodzie spacerek z kijkami. W sumie leśnymi ścieżkami przemierzyliśmy 8 kilometrów podziwiając piękno nowogrodzkich lasów.
Taka forma aktywności jak najbardziej sprzyja poprawie zdrowia i samopoczucia zwłaszcza jak się maszeruje z uśmiechem na ustach. Spotkanie zakończyliśmy jak zawsze przy kawce i słodkościach.

 

Opublikowano: 2 maja 2023

Rowerem z Fiberem – 30.04.2023 r.

     W niedzielne popołudnie 50 chętnych do jazdy rowerem cyklistów wyruszyło w pierwszy w tym sezonie rajd z cyklu ROWEREM z FIBEREM.
W sumie do przejechania było 20 km w relaksacyjnym tempie i przy pięknej pogodzie. Po dwugodzinnym relaksie członkowie Klubu
Rowerowego Fiber zaprosili uczestników na spotkanie integracyjne na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 (dziękujemy dyrekcji za udostępnienie).

Czytaj dalej »

Opublikowano: